Přejít na obsah
 • Sdělení

  • Ellendway

   Fórum je ve stavu read-only   17.5.2018

   Vážené čtenářky, vážení čtenáři,   Již delší dobu jsme týmově sledovali aktivitu na našem diskuzním fóru, které prošlo za těch pár let mnohými změnami, a rozhodli jsme se, že fórum pomalu ale jistě uvedeme do spánku.   Když jsem před mnoha lety začínal ještě na Herním webu, začínal jsem právě jako moderátor diskuzního fóra, takže nebudu lhát, ale uzavření našeho diskuzního fóra jsem odolával nějaký ten pátek. Návyky hráčů, jejich možnosti a koneckonců i technologie se za více než deset let ohromně posunuli a diskuzní fóra pomalu, ale jistě začínají umírat. A právě s tímto souvisí i naše rozhodnutí o archivaci diskuzního fóra. Diskuzní fórum prostě již netáhne a komunita na něm pomalu, ale jistě migruje na nové, perspektivnější nástroje. A je to pochopitelné.   Naše fórum má za sebou opravdu zajímavou historii a prošlo si také velkými změnami, ať už třeba změnami systému (fungovali jsme na SMF, phpBB, vBulletin a Invision Power Board), ale také změnami ve vedení fóra a postupným rozrůstáním. Není se tedy divit, když za osm let má fórum téměř 10 tisíc témat, přes 165 tisíc příspěvků a přes 7 tisíc registrovaných uživatelů.   Fórum se tedy přesune do pasivního stavu. A co to znamená? Všechna již vytvořená témata budou stále dohledatelná a viditelná. Budou ovšem zrušeny kompletně registrace, uživatelé a návštěvníci nebudou moci zakládat nová témata nebo odpovídat na ta již existující.
     Určitě se ptáte, co máme jako náhradu a kde budete moci nadále komunikovat, hledat nové spoluhráče nebo se doptat na radu, když si nebudete s něčím vědět rady. Možností máme hned několik! Oficiální Blizzfan Discord kanál, na kterém naleznete komunikační místnosti pro všechny hry od Blizzardu. World of Warcraft CZ / SK skupina na Facebooku. Heroes of the Storm CZ / SK skupina na Facebooku. Overwatch CZ / SK skupina na Facebooku.   Do budoucna samozřejmě chystáme i další možnosti, jak komunikovat s ostatními hráči, avšaka vše je zatím v plenkách a bylo by bezpředmětné o tom momentálně mluvit.   Asi nezbývá nic jiného, než poděkovat všem, kteří se kdy na našem diskuzním fóru objevili, napsali do něj nějaký příspěvek a pevně doufám, že se k nám přidáte jak na Discordu, tak na Facebooku!   Za celý tým Blizzfanu, Vojtěch „Ellendway“ Daněk Projekt Manažer projektu Blizzfan.cz
 • 0
Lockdaar

Výběr procesoru - intel core řady i5 nebo i7?

Otázka

Zdravím, potřeboval bych prosím poradit. Zvažuji koupi nového PC, jelikož na nynějším, skoro 7 let starém, WoW už nerozjedu na nějakých přijatelných podmínkách - zkráceně nízké FPS okolo 40-50 (v zonách s větším počtem lidí okolo 30-45 FPS), časté FPS lag spikes, malá paměť RAM díky 32bitovému systému -> časté padání hry atp. Mám představu o konkrétním typu ale potřeboval bych radu ohledně procesoru.

Na nynějším PC mám procesor intel core i7 960 a PC, které bych chtěl zakoupit, má procesor intel core i5 6400. Jde o to, že když tyhle 2 procesory porovnám např. přes cpuboss.com, tak ten starý procesor, který mám, se nějak závratně neliší od té nižší řady i5. Ten procesor na novém PC je samozřejmě o něco lepší než ten co mám teď, ale řádově jen o nějakých 2.2 bodů dle toho portálu, což mi nějak moc nepřijde, když porovnám 7 let starý procesor s nově kupovaným. Jde mi o to, že když si koupím nové PC, tak chci aby mi aspoň na cca 5 let vydrželo (tzn. dalo se na něm bez problémů hrát WoW, které s každým datadiskem zvyšuje HW nároky) a otázkou je, jestli se mi vyplatí kupovat nové PC s takovýmto procesorem - intel core i5 6400 - abych třeba za rok nebo dva nemusel řešit, že tenhle typ z řady i5 už je dnes zastaralý atp.

Cena nového PC, které je už sestavené, je v obchodě nějakých 22 000 Kč a rád bych jednoduše zakoupil a nemusel už nic řešit, nebo myslíte, že by se v tomto případě vyplatilo vybrat nějaký procesor z vyšší řady - i7?

Víc jak 25 000 se mi moc dávat nechce, ale bohužel PC s procesorem řady i7 nacházím jen na PC cenově od 30 000 a výš...

Děkuji za radu.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

8 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

 • 0
Guest Neregistrovaný

Wow je momentálne veľmi náročné na výkon procesora. Engine wow je už zastaralý a pravdepodobne sú jeho limity už prekročené.

Mám laptop s i7 5700hq a pri maximálnom nastavení už je viditeľné spomalenie, lebo hra nevyužíva výkon procáku naplno.

Ak zháňaš procák špeciálne kvoli wow, skús nájsť taký, aby mal čo najviac Hz na 1 jadro. Nvm ako sú na tom i5, je ich viacero druhov s rôznymi parametrami.

i7 sú ale v tomto podstatne výkonnejšie - hlavne vyššia rada 5xxx. Treba tiež počítať s tým, že náročnosť hry sa môže v budúcnosti ešte zvýšiť.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
 • 0

Když mluvíš o těch Hz tak v porovnání i7 960 a i5 6400 má víc Hz ta moje stará i7. A když se na to ještě blíže podívám, tak ta i5 má hlavní rozdíl v tom, že má manufacturing process 45nm a i7 má 14nm (což je asi podle jejich popisu výkonnější a lepší pro chladič procesoru) a i5 má vestavěný GPU, jinak žádné důležitější parametry jsem na tom neobjevil.

Přitom ještě tyhle PC, co tam nabízejí v té cenové skupině do 25 000, jsou herní pro náročné uživatele a všechny mají procesory s i5. Nevím, jak jsou na tom ostatní hry, ale když má MMORPG hra dělaná pro masy lidí takové nároky na procesor, tak nevím jestli PC s i5 má cenu vůbec kupovat.

Podařilo se mi ještě najít jeden typ za 25 500 kč s procesorem Intel Core i7 6700, který je už podstatně lepší, ale zase mi moc nevyhovují ostatní komponenty, které tam jsou. U typu PC za 22 000 kč tam má 250GB SSD disk a 3GB grafickou kartu a tenhle za 25 500 kč má 2TB HDD a 2GB grafickou kartu. Jelikož jsem nedávno musel řešit neuvěřitelně pomalé načítání herních textur ve WoW po vydání Legion, které mi vyřešilo přesunutí WoW na SSD disk, tak bych chtěl na novém PC ten SSD disk mít, jak kvůli WoW tak i kvůli OS. O celkové místo mi tolik nejde, do nového PC bych si přendal 500GB HDD ze starého počítače, jde mi spíš o tu rychlost načítání.

Když bych nenašel vhodný už sestavený PC, tak jsem zvažoval taky jeho sestavení na míru. Ale když si letmo spočítám, že bych na to musel kupovat nějakou základní desku, grafickou kartu, procesor, RAMky, SSD disk, OS, DVD mechaniku a nevím co ještě dalšího + práci, asi by mě to vyšlo ještě dráž...

Tady jsou ty 2 sestavené typy, které jsem zvažoval:

https://www.alza.cz/alza-gamebox-neo-gtx1060-w10-d4368265.htm?catid=18857387

https://www.alza.cz/asus-g11cb-cz028t-d3837412.htm?catid=18857387

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
 • 0
Guest Neregistrovaný

V podstate čím vyššia séria, tým lepšie. Modernejšie technológie, vyśší výkon. Určíte by som bral tú i7 ak nemáš problém si priplatiť. Na wow sú ale vhodné oba zmienené zostavy. Hra je stavaná tak, aby si ju rozbehol na každej šunke a aby si ju zahral každý. Problém nastáva pri 25man raidoch alebo pri full útokoch na for the Horde/Ali, prípadne pri veĺmi vysokom nastavení. Vtedy začne bottleneckovať práve procesor, lebo na GPU nekladie táto hra až taký veľký dôraz.

Pre príchodom Legie sa vśak hra hýbala oveľa lepšie. Mal som grafiku nastavenú na vyššie nastavenie ako je max. cez ini. súbor. Teraz na maxime už pociťujem tzv. FPS lag.

*Ešte dodám, že HW pre stolné PC je výkonnejší ako pre laptopy, takže hra by mala ísť ako po masle pri oboch procesoroch.

Upraveno uživatelem Neregistrovaný

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
 • 0

Pred rokem jsem kupoval novy PC, mam i5 - 4460 a GTX960. Nemam ve WoW zadne FPS problemy, ani ve 25m raidu. Graficke nastaveni mam nejake high nebo very high, presne nevim. i7 nema vubec zadny vyznam, plytvanim penezi, ten potencini vykon nevyuzijes. A za pet let si radsi koupim fungl nove delo s novymi technologiemi, nez se snazit ozivovat pet let stary vrak...

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
 • 0

Díky za rady. Rád bych bral samozřejmě tu lepší/výkonnější variantu, ale jelikož PC využiju hlavně na domácí potřeby/internet a WoW, tak se mi do toho zase nechce cpát balík peněz, když by mi třeba stačila tahle levnější varianta https://www.alza.cz/alza-gamebox-neo-gtx1060-w10-d4368265.htm?catid=18857387 s tím SSD diskem a 3GB grafikou a WoW bych na tom rozjel bez FPS problémů jaké mám teď a vydrželo by mi to třeba i na další WoW datadisk.

Můžu se ještě pro zajímavost zeptat TygerD, jaké máš průměrné FPS ve 25m raidech nebo v zonách, kde je hodně lidí - třeba v Dalaranu, u world bossů s tou nynější sestavou (i5 4460 a GTX960) při high/very high nastavení? Asi osobně nepotřebuji WoW hrát na ultra high detailech, spokojil bych se bohatě s High detaily. Jde mi hlavně o to, abych v raidech nebo na world bossech neměl trhané přechody/FPS lagy, aby zkrátka hra byla krásně plynulá.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
 • 0

V SW u fontány mám 35-40 FPS, raidy v Legion jsem ještě nebyl. Naposledy jsem chodil ve WoD, přesné hodnoty si nepamatuji, ale také si nevzpomínám, že bych si všiml nebo řešil trhání a nízké FPS. A netýká se to pouze WoW, hrál jsem i BF4 na max bez problémů, nový Tomb Raider, Far Cry, AC Syndicate apd. Zatím jsem nenarazil na hru, na kterou by mi hardware nestačil. A také jsem ten typ člověka, co stráví pár chvil v nastavení, aby to jelo bez problému, u mnoho her rozdíl mezi medium a high stěží poznáš.

Co se týče té alzacké sestavy, mrkni sem http://forum.cnews.cz/viewforum.php?f=65 nebo sem http://pctuning.tyden.cz/hardware/pc-sestavy/43075-doporucene-herni-pc-sestavy-nizsi-a-stredni-tridy-podzim-2016?start=7

 • Upvote 1

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
 • 0

Díky za linky, mrknu se. S tím FPS ve městech jsme na tom cca stejně, já do toho ale zaznamenávám znatelné FPS dropy třeba na 10-15 FPS při pohybu nebo když se otáčím pomocí myši tak trhané přechody/někdy FPS dropy - v raidech mám pak okolo 40-50 FPS, trhané přechody jsou tam méně znatelné ale pořád tam jsou (pamatuju si že před lety v cata/mop jsem míval krásných 80-90 fps v raidech a ve městech okolo 70-80 fps a vše bylo krásně plynulé). Myslel jsem že je problém hlavně u mě kvůli zastaralé HW sestavě, ale evidentně když je daná zona přelidněná několika stovkami hráčů, tak na to trpí asi většina lidí.

Každopádně děkuju vám za rady, ještě to zvážím a promyslím, pro co se nakonec rozhodnu.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
 • 0
Guest Monday

hll20180306

louboutin outlet

 

ugg outlet

 

air max shoes

 

canada goose

 

nike outlet store

 

polo ralph lauren outlet

 

adidas originals

 

pandora charms outlet

 

coach factory outlet online

 

coach outlet store online

 

kate spade outlet online

 

polo ralph lauren

 

polo ralph lauren outlet

 

michael kors handbags

 

ugg outlet store

 

uggs outlet

 

canada goose jackets

 

polo ralph lauren outlet

 

canada goose jackets

 

pandora outlet

 

coach outlet online

 

michael kors outlet clearance

 

nike shoes

 

burberry outlet

 

canada goose jackets uk

 

coach outlet store online

 

canada goose jackets

 

canada goose jackets

 

pandora jewelry

 

fitflop sandals

 

cheap jordans for sale

 

ralph lauren uk

 

canada goose jackets

 

kate spade outlet store

 

canada goose

 

adidas yeezy boost 350

 

kate spade outlet online

 

coach factory outlet online

 

ugg boots

 

canada goose

 

canada goose jackets

 

mlb jerseys cheap

 

coach outlet online

 

the north face jackets

 

coach outlet online

 

cheap nike shoes

 

coach outlet canada

 

adidas nmd runner

 

mbt shoes sale

 

michael kors

 

birkenstock sandals

 

birkin handbags

 

nike air max 2018

 

yeezy shoes

 

cheap jordans free shipping

 

coach outlet online

 

puma outlet

 

cheap oakley sunglasses

 

mbt

 

mlb jerseys cheap

 

kate spade outlet

 

converse outlet

 

birkenstock uk

 

coach factory outlet

 

canada goose jackets

 

adidas outlet online

 

birkenstock outlet

 

adidas nmd r1

 

ferragamo outlet

 

cheap nfl jerseys wholesale

 

polo ralph lauren outlet online

 

pandora sale clearance

 

ray bans

 

fitflop sandals

 

adidas nmd runner

 

coach outlet online

 

pandora charms sale clearance

 

vans outlet store

 

prada shoes

 

burberry handbags

 

cheap oakley sunglasses

 

tory burch outlet store

 

timberland boots

 

moncler outlet online

 

canada goose jackets

 

yeezy boost 350

 

pandora jewelry

 

new balance outlet store

 

birkenstock shoes

 

yeezy boost 350

 

canada goose coats

 

coach outlet store

 

canada goose sale

 

yeezy boost 350

 

canada goose sale

 

michael kors outlet

 

michael kors outlet store

 

pandora jewelry

 

coach outlet online

 

north face outlet

 

moncler coats

 

louis vuitton outlet

 

michael kors outlet store

 

michael kors outlet store

 

michael kors outlet online

 

converse all star

 

salvatore ferragamo shoes

 

adidas outlet store

 

longchamps

 

adidas yeezy boost

 

birkenstock sale

 

canada goose jackets

 

moncler uk

 

adidas yeezy

 

nfl jerseys

 

kate spade outlet

 

cheap ugg boots

 

louboutin outlet

 

jordan shoes for sale

 

adidas nmd r1

 

polo ralph lauren outlet online

 

reebok outlet

 

mulberry

 

fred perry shirts

 

ralph lauren sale

 

canada goose coats

 

moncler pas cher

 

ralph lauren outlet online

 

canada goose

 

kate spade handbags

 

air max 90

 

discount ray ban sunglasses

 

yeezy shoes

 

moncler outlet online

 

coach outlet online

 

coach factory outlet

 

coach outlet canada

 

supreme uk

 

ralph lauren outlet

 

adidas ultra boost

 

birkenstock outlet

 

coach factory outlet online

 

cheap jordan shoes

 

longchamp bags

 

adidas nmd r1

 

ralph lauren uk

 

ralph lauren outlet online

 

oakley sunglasses outlet

 

pandora charms sale clearance

 

supreme shirts

 

ugg boots

 

michael kors outlet clearance

 

ugg boots

 

coach outlet online

 

moncler uk

 

michael kors bags

 

nike air max 97

 

moncler outlet online

 

timberland outlet

 

ralph lauren outlet online

 

ralph lauren

 

nba jerseys cheap

 

kate spade handbags

 

ugg outlet online

 

polo ralph lauren outlet online

 

coach factory outlet online

 

michael kors outlet store

 

adidas store

 

valentino

 

longchamp outlet store

 

polo ralph lauren outlet

 

cheap air jordans

 

michael kors uk

 

pandora charms

 

supra for sale

 

air jordans

 

ugg outlet online

 

hermes bag

 

the north face outlet

 

nba jerseys wholesale

 

ralph lauren outlet online

 

air max

 

uggs on sale

 

canada goose jackets

 

ugg boots

 

ralph lauren uk

 

adidas yeezy shoes

 

pandora charms outlet

 

coach outlet online

 

michael kors

 

columbia sportswear outlet

 

supra for sale

 

coach factory outlet online

 

fitflops sale

 

coach outlet online

 

ugg canada

 

ralph lauren

 

new balance outlet

 

hermes bags

 

uggs outlet

 

cheap jordan shoes

 

nfl jerseys

 

pandora charms outlet

 

michael kors outlet canada

 

uggs outlet

 

oakley sunglasses for women

 

canada goose jackets

 

longchamp bags

 

hermes outlet

 

birkenstock sale

 

fitflops sale

 

cheap air jordans

 

mlb jerseys

 

canada goose coats

 

red bottom heels

 

nfl jerseys

 

supreme shirts

 

mbt

 

ferragamo shoes

 

christian louboutin shoes

 

polo ralph lauren

 

ugg boots women

 

asics outlet

 

nike shoes

 

coach outlet store online

 

kate spade outlet online

 

christian louboutin shoes

 

coach outlet online

 

nmd adidas

 

air jordan shoes

 

uggs outlet

 

ugg boots outlet

 

harden vol 1

 

pandora charms

 

salvatore ferragamo outlet

 

canada goose sale

 

nike outlet store online

 

cheap jordan shoes

 

ralph lauren outlet online

 

canada goose outlet store

 

jordan shoes

 

louis vuitton factory outlet

 

coach outlet online

 

michael kors outlet online

 

kate spade outlet online

 

moncler sale

 

coach factory outlet

 

coach outlet online

 

canada goose

 

ray ban sunglasses discount

 

birkenstock shoes outlet

 

ray ban sunglasses sale

 

michael kors bags

 

coach outlet online

 

canada goose parka

 

ralph lauren

 

philipp plein

 

coach factory outlet online

 

yeezy boost

 

polo ralph lauren

 

adidas

 

canada goose coats

 

coach factory outlet online

 

polo outlet online

 

bottes ugg

 

red bottoms

 

pandora jewelry

 

michael kors outlet store

 

coach factorty outlet online

 

ralph lauren

 

canada goose outlet

 

adidas outlet

 

moncler coats

 

nike outlet store

 

christian louboutin shoes

 

cheap jordans

 

coach factory outlet

 

hermes bags

 

jordans

 

coach outlet online

 

ralph lauren outlet online

 

adidas yeezy boost

 

prada outlet online

 

mcm bags

 

michael kors outlet

 

adidas superstars

 

pandora charms outlet

 

canada goose jackets

 

michael kors outlet store

 

kate spade handbags

 

pandora charms sale clearance

 

tory burch handbags

 

pandora charms

 

caterpillar boots

 

ugg boots sale

 

ugg boots outlet

 

ugg boots

 

supreme clothing

 

longchamp outlet

 

ugg sale

 

coach factory outlet online

 

timberland outlet

 

nike air max 2018

 

fred perry polo shirts

 

cheap jordans

 

cheap jordan shoes

 

cheap jordan shoes

 

pandora uk

 

ray ban sunglasses outlet

 

canada goose sale

 

ray ban glasses

 

cheap jordan shoes

 

adidas campus shoes

 

adidas superstar shoes

 

louis vuitton handbags

 

fitflops sale

 

pandora charms sale

 

canada goose jackets

 

coach outlet store online clearance

 

ugg boots

 

nike outlet online

 

birkenstock uk

 

tory burch outlet online

 

canada goose coats

 

air jordan retro

 

cheap ray ban sunglasses

 

air max outlet

 

coach factory outlet online

 

canada goose sale

 

moncler jacket

 

pandora outlet

 

adidas outlet online

 

timberland outlet store

 

michael kors outlet online

 

louis vuitton outlet online

 

polo ralph lauren outlet

 

ray ban sunglasses discount

 

coach factorty outlet online

 

pandora charms sale clearance

 

ecco shoes for women

 

nike outlet

 

coach outlet online

 

mcm outlet store

 

burberry handbags

 

canada goose outlet online

 

ugg outlet

 

red bottom

 

vans outlet

 

michael kors

 

mulberry handbags

 

pandora jewelry outlet

 

philipp plein outlet

 

cheap ray ban sunglasses

 

fitflops sale clearance

 

christian louboutin sale

 

nike sneakers

 

burberry outlet online

 

coach outlet store online

 

michael kors

 

fitflops sale clearance

 

coach factory outlet

 

ralph lauren outlet online

 

burberry outlet online

 

cheap nfl jerseys wholesale

 

michael kors outlet online

 

nike sneakers

 

nike outlet store

 

canada goose jacket

 

ecco outlet

 

moncler jackets

 

nike outlet online

 

mlb jerseys wholesale

 

oakley sunglasses outlet

 

cheap oakley sunglasses

 

canada goose jackets

 

michael kors outlet clearance

 

ugg canada

 

adidas nmd r1

 

canada goose jackets

 

tory burch shoes

 

coach outlet store

 

cheap air max

 

pandora charms

 

hermens

 

moncler jackets

 

adidas outlet store

 

pandora charms sale

 

coach outlet online

 

oakley sunglasses outlet

 

nike zoom

 

coach factory outlet online

 

adidas yeezy boost

 

gucci outlet

 

mulberry outlet uk

 

cheap oakley sunglasses

 

pandora rings

 

polo ralph lauren outlet online

 

discount oakley sunglasses

 

cheap ugg boots

 

louis vuitton factory outlet

 

yeezy shoes

 

hermes handbags

 

gucci outlet online

 

moncler coats

 

moncler sale

 

moncler jackets

 

michael kors outlet online

 

nike air max 97

 

coach outlet online

 

canada goose jackets

 

polo ralph lauren outlet

 

pandora jewelry store

 

adidas sneakers

 

cheap air jordans

 

moncler

 

valentino outlet

 

adidas yeezy

 

retro 11

 

coach outlet

 

uggs

 

ralph lauren uk

 

adidas shoes

 

pandora uk

 

ralph lauren sale

 

pandora jewelry outlet

 

skechers outlet

 

canada goose coats

 

louis vuitton outlet store

 

michael kors outlet store

 

michael kors outlet canada

 

fitflop shoes

 

ralph lauren outlet

 

oakley sunglasses outlet

 

michael kors

 

longchamp sale

 

coach factory outlet online

 

ugg boots

 

ugg outlet store

 

birkenstock outlet store

 

louboutin shoes

 

yeezy boost 350

 

moncler outlet online

 

ray ban sunglasses outlet

 

polo ralph lauren outlet online

 

air max

hll20180306

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

×